3دعای که مستجاب می شود

ندای وحی

قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

درباره من
این وب سایت جهت بسط وگسترش فرهنگ قرآنی ، با لا بردن سطح آگاهیهای دینی اعتقادی تربیتی
موضوعات
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 27 / 4 / 1400 ساعت: 8:24

کلیدی ترین رمز موفقیت فرزندان دعای پدر و مادر است

دعای خیر والدین همواره توشه راه فرزندان است و از رموز موفقیت آنها به شمار می رود . هنگامی که پدر و مادر برای فرزندشان با خلوص نیت دعا می کنند ، دعای آنان بدون هیچ حجابی به محضر پروردگار می رسد و هفت آسمان را در می نوردد و یقینا اجابت می شود پس هنگامی که برایتان مشکلی پیش آمد ، از پدر و مادرتان بخواهید که در حق شما دعا کنند که دعایی در نزد خداوند بالاتر از دعای پدرو مادردر حق فزندشان نیست.

دعای پدر و مادر

دعای پدر و مادر در حق فرزندان

نفرین پدر و مادر نیز سریع تر از ضربت شمشیر به اجابت می رسد و فراتر از ابرها به سوی پروردگار بالا می رود. آزار رساندن به پدر و مادر جزو گناهان کبیره است و خداوند کسی را که مورد عاق والدین قرار بگیرد بدبخت می کند و مورد لعن خدا قرار گرفتن و محروم شدن از رحمت خداوند نتیجه آن است.

پدر و مادر نیز وظایفی در قبال فرزندان خود بر عهده دارند که باید آن ها را به بهترین شکل انجام دهند از جمله آن ها انتخاب نام نیک برای فرزندان است، همچنین فرزندان خود را به بهترین شکل تربیت کنند و باید در آموزش دادن قرآن و احکام دینی و اسلامی به آن ها بکوشند و با نیت های صادقانه در تربیت فرزندانی منتظر و آماده جان فشانی در رکاب حضرت مهدی، پیاپی دست دعا به سوی پروردگار بردارند و برای موفقیت خود در پرورش فرزندانی مهدی یاور دعا نمایند.

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: داروخانه معنوی
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 27 / 4 / 1400 ساعت: 8:21

دعای که مستجاب می شود

همه ما گاهی در شرایطی قرار گرفته ایم که به جز خدا امیدی نداریم و تنها اوست که یار و یاور ما در حل مشکلات است . در چنین مواقعی جز یاد و ذکر و خواندن دعا چیزی به خاطرمان نمی رسد و راهی به جایی نداریم . دعاهای سریع الاجابه اگر با خلوص نیت خوانده شوند، راه گشای بسیاری از مشکلات بوده ویقینا نتایج خوبی برای آرامش دل پریشان حال دارد .

دعای که مستجاب می شود

در این بخش درباره 3 دعای سریع الاجابه توضیحاتی می دهیم ، سه دعا که بی تردید مستجاب می شوند پس دستهایتان را به سوی آسمان ببرید و در حق تمامی افراد دعا کنید همانطور که خداوند وعده اجابت دعا را داده :بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را.

دعای که مستجاب می شود

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: داروخانه معنوی
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 2 / 3 / 1400 ساعت: 8:25

دعا برای از شیر گرفتن کودک

از 18 ماهگی تا پایان دوسالگی بهترین فرصت برای از شیر گرفتن کودک است. سیستم ایمنی بدن کودک شیرخوار ضعیف است و احتمال ابتلا به عفونت های میکروبی پیش از 18 ماهگی وجود دارد، بنابراین شیردهی باید حداقل 18 ماه و حداکثر 24 ماه ادامه داشته باشد.

دعا شیر گرفتن کودک

برخی از مادران برای جدا کردن کودک از شیرخوردن دچار مشکل می شوند. در منابع مذهبی برخی از دعاها می توانند راهگشای این مشکل باشند که در این بخش  این ذکر و دعاها را می خوانید.

کودک

دعاهایی برای از شیر گرفتن کودک

1. برای از شیر گرفتن کودکی که اذیت می کند ٬ بر تخم مرغ آب پز که پوستش جدا شده باشد این آیات را بخواند :

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 2 / 3 / 1400 ساعت: 8:22

درمان بواسیر با توصیه های اسلامی و روایات

یبوست عامل مهم بیماری بواسیر است و پزشکان در قدیم بواسیر را ام الامراض یا مادر بیماری ها نامیده اند. به همین دلیل درمان آن اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر درمانهای پزشکی، برخی از دعا و ذکرها را می توان در کمک به درمان بواسیر موثر دانست. در این بخش از داروخانه معنوی برخی از احادیث و ذکرهایی که از سوی امامان و پیشوایان در منابع مذهبی و دینی ذکر شده است را جمع آوری کرده ایم.

درمان اسلامی بواسیر

درمان بواسیر با دعا

این ذکر و دعاها برای کمک به درمان بواسیر می باشند و درمان قطعی آنها توسط پزشک و مصرف داروهای مربوطه امکان پذیر می باشد.

کسی که بواسیر خود را با این دعا تعویذ کند از شر بواسیر در امان می شود به اذن خداوند:

یَا جَوَادُ یَا مَاجِدُ یَا رَحِیمُ یَا قَرِیبُ یَا مُجِیبُ یَا بَارِئُ یَا رَاحِمُ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ ارْدُدْ عَلَیَّ نِعْمَتَکَ وَ اکْفِنِی أَمْرَ وَجَعِی(طب الائمه، ابن سابور الزیات، ص32)

دعای رفع بواسیر

شخصی به امام رضا(ع)از درد بواسیر شکایت کرد.

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 2 / 3 / 1400 ساعت: 8:19

بهترین ذکر، دعا و سوره برای پسر شدن جنین

خداوند متعال به مصالح انسان، آگاهتر و مهربانتر از هر مادری است، به همین دلیل هر چه ذات کبریای او برای انسان مقدر می کند، عین تدبیر و حکمت است. خداوند بهتر می داند که داشتن فرزند به مصلحت انسان است یا خیر، همچنین پسر یا دختر بودن فرزند را بر اساس تدابیر با حکمت خود بر بندگانش مقدر می نماید. با این وجود جهت ارتباط و طلب خواسته های بندگانش دعا و ذکرهایی از طریق ائمه معصوم(ع) به انسان توصیه کرده است که در این بخش از دین و مذهب نمناک به آن می پردازیم.

پسر شدن جنین

دعای پسردار شدن

دعا و ذکر جهت پسر شدن جنین در احادیث و روایات

زن با مشاهده آثار بارداری، دست خود را بر شکم نهد و 1400 بار صلوات نذر کند و 7 بار آیه 35 آل عمران را بخواند:

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 8 / 1 / 1400 ساعت: 9:21

بهترین زمان استخاره

بهترین زمان استخاره با قرآن و تسبیح

استخاره کردن یکی از روش های مشورت با خداوند است و در مواقعی که انسان در انتخاب خود دچار سرگردانی شده باشد بسیار پرکاربرد است . استخاره از سوی ائمه اطهار (ع) نیزبسیار سفارش شده است، اما این عمل دارای شیوه و زمانی مخصوص می باشد.

بهترین زمان استخاره

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: استخاره
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 8 / 1 / 1400 ساعت: 9:18

روزی انسان

انسان چگونه روزی خود را کسب می کند؟

خداوند کریم وقتی انسان را خلق می کرد از قبل روزی او را نیز برایش حساب کرده است انسان با توجه به اطمینانی که نسبت به خدای مهربان دارد آگاه است که در هرشرایطی خداوند روزیش را خواهد داد و لذا به آرامش در زندگی دست می یابد.

روزی انسان

خداوند در هر دو جهان مخلوقش را از نعمتهای بی کرانش بی نیاز کرده است چه نیازهای معنوی و چه مادی هر دو را برای او بخشیده است کلمه" رزق " به معنی روزی می باشد از این رو انسانها آن را فقط محدود به نیازهای مادی یعنی خوردن و آشامیدن نسبت می دهند که وارد شکم شده و آنها را سیر می گرداند اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم در می یابیم که معنی رزق و روزی خیلی گسترده تر از اینها است به طوری که همه نیازهای فرد را در بر می گیرد پایه و اساس حیات انسان را رفع نیازیهایش تشکیل می دهد به همین جهت تامین نیازهای انسان در الویت قرار دارد .

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: رزق و روزی
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 8 / 1 / 1400 ساعت: 9:15

نماز شب

فواید ، فضایل و آثار باور نکردنی نماز شب 

یکی از سفارشات با فضیلت اولیا و انبیا خواندن نماز شب می باشد که به عنوان یکی از برنامه های سازنده اسلامی محسوب می شود آن را هر چه بیشتر به سمت وادی معنویات سوق می دهد. به جا آوردن نماز شب تاثیر بسیار زیادی در دنیا و هم در برزخ و همچنین در قیامت دارد و انسان را با خلوت کردن با خالق خود به خودسازی دعوت می کند.

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: داروخانه معنوی
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 29 / 11 / 1399 ساعت: 8:53

اهمیت، فضیلت و نماز اول وقت

انجام هر کاری زمان خاصی دارد و در صورت تحقق یافتن در آن زمان، دارای تاثیر مناسب و بیشتری خواهد بود. به طور مثال خوردن غذا یا مصرف دارو در زمانهای مشخصی باید باشد تا تاثیر مطلوب را بر جای گذارد در غیر اینصورت انسان با مشکل مواجه می شود.

نماز اول وقت

چنانچه پیامبر اکرم(ص) در این زمینه فرمودند:

«کارها در گرو زمان و فرصت خاص خویشند».(بحارالأنوار، ج 74، ص 166)

اوقات نماز نیز فرصت هایی هستند که نوعاً مناسب ترین شرایط برای نماز است از همین رو نماز خواندن در آن اوقات نشاط آور، انرژی بخش و دارای تأثیرات ویژه است.

نماز اول وقت

فضیلت خواندن نماز اول وقت در قرآن

برخی آیات قرآن نیز بر لزوم نماز اوّل وقت اشاره دارد. خداوند می فرماید:

«فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضاعُوا الصَّلاةَ وَ اتَّبَعُوا الشَّهَواتِ فَسَوْفَ یلْقَوْنَ غَیا» (سوره مریم، آیه 59)

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: اهمیت نماز
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 29 / 11 / 1399 ساعت: 8:49

دعا ، ذکر و نماز برای سربه راه شدن فرزند

بسیاری از والدین در برخورد با فرزندان خود نمی توانند ارتباط درستی برقرار کنند. این افراد همیشه به دنبال راه حلی برای رفع مشکل هستند. اما آیا در کنار تمام پیشنهادات روانشناسان، نماز یا دعایی برای سر به راه شدن فرزندان وجود دارد؟ یاد خداوند در هر زمان و به هر شکلی موجب آرامش قلب است.

دعای سربه راهی فرزند

برخی از دعاهای محرب، نماز و ختومات را برای سربه راه شدن فرزندان و برخورد با پرخاشگری آنها ارائه کرده ایم.

دعای عاقل شدن

دعاهای مجرب برای سربه راه و عاقل شدن فرزند

دعای امام سجاد (ع) برای عاقل شدن فرزند

اللَّهُمَّ وَ مُنَّ عَلَی بِبَقَاءِ وُلْدِی وَ بِإِصْلَاحِهِمْ لِی و بِإِمْتَاعِی بِهِمْ إِلَهِی امْدُدْ لِی فِی أَعْمَارِهِمْ وَ زِدْ لِی فِی آجَالِهِمْ وَ رَبّ لِی صَغِیرَهُمْ

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاها و ذکرها
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 29 / 11 / 1399 ساعت: 8:47

دعا و نماز برای آزاد شدن زندانی

بسیاری از انسانها از روی غفلت و نادانی مرتکب خطا و اشتباه شده و در زندان به سر می برند. با اینکه هر گناهی دارای عقوبتی است اما می توان با توصل به خدا و خواندن دعا، شرایط آزادی عزیزان در بند خود را هموار ساخت. در این بخش از دین و مذهب نمناک برخی از دعاها، نماز و همچنین ختومات مجرب را برای آزاد شدن زندانیان دربند ارائه کرده ایم.

دعای آزادی زندانی

دعای رهایی از زندان

دعای حضرت زهرا برای آزادی زندانی:

سیّد بن طاوُس در مُهج الدَّعَوات فرموده روایت شده که شخصی در شهر شام زمانی طولانی در زندان بود تا اینکه حضرت زهرا(س) را در خواب دید که به او فرمود:این دعا را بخوان. او نیز با تعلیم حضرت زهرا(س) دعا را خواند و از زندان آزاد شد و به خانه خود بازگشت.

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاها و ذکرها
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 14 / 10 / 1399 ساعت: 9:3

ذکر عزیز شدن

عزیز شدن در نزد دیگران با دعا و ذکر

برای عزیز و محترم شدن در نزد دیگران برخی از اذکار و دعاها بسیار مجرب هستند که با خواندن آنها می توان به فردی محبوب در نزد دیگران تبدیل شد، بعضی از دعاها به ایجاد مهر و محبت بسیار معروف هستند.

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاها و ذکرها
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 14 / 10 / 1399 ساعت: 9:0

دعای سحر

متن دعای سحر ماه مبارک رمضان و فضیلت آن

دعای سحر، ام الدّعوات است. خواندن این دعا در سحرهای ماه رمضان به همه مسلمانان سفارش شده است. امام رضا (ع) درباره این دعای عظیم الشان می فرمایند که امام محمدباقر علیه السلام ، هنگام سحر در ماه مبارک رمضان این دعا را می خواندند.

دعای سحر

دعای سحر در ماه رمضان :

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاهای ماه رمضان
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 14 / 10 / 1399 ساعت: 8:57

فضیلت سوره یس

فضیلت خواندن سوره یس برای اهل قبور

سنت نیک و حسنه ای که بعد از مرگ انسانهای دیگر نسبت به فرد متوفی انجام می دهند نیز برای شخص بسیار سودمند و مفید است . انسانها به دلیل اعمال دنیوی و اتفاقاتی که پس از مرگ برای آنها رخ می دهد معمولا از مرگ می هراسند و مرگ از مهمترین اتفاقاتی است که برای همه انسانها روی می دهد.

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 5 / 9 / 1399 ساعت: 17:58

ذکر رفع بیکاری

پاسخ هر سوال و نیازی در میان آیات قرآن و احادیث ائمه اطهار جای گرفته است که در این بین برای دعا و ذکر رفع بیکاری و نیز دعای پیداکردن شغل برای افراد وجود دارد.

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاها و ذکرها
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 5 / 9 / 1399 ساعت: 17:54

استجابت دعا

شبهایی که استجابت دعا در آنها قوی تر است

شب استجابت دعا شبی با فضیلت است که موجب برآورده شدن عا می شود. در میان تمام ایام سال، شبهایی وجود دارد که ائمه معصوم به ذکر دعا در آن شبها توصیه بسیار کرده اند و استجابت دعا را قطعی می دانند.

استجابت دعا

شبهای استجابت دعا کدام شب ها هستند؟

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاها و ذکرها
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 5 / 9 / 1399 ساعت: 17:49

ذکر استغفار

ذکر استغفار به جز برای آمرزش گناه و توبه برکات دیگری دارد که اگر بدانید هر روز و هر لحظه این ذکر را بر زبان جاری می کنید تا از برکاتش در دنیا و آخرت بهره مند شوید.

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 30 / 7 / 1399 ساعت: 18:34

اعمال و دعاهای زیبایی چهره و جذابیت معنوی

ذکر زیبایی چهره

آیا تا کنون به دنبال دعایی برای زیباتر شدن چهره و صورت خود بوده اید؟ و یا اسلام ذکر و دعایی را پیشنهاد کرده است که به زیباتر شدن چهره انسان کمک کند؟ پاسخ آری است.در آیات قرآن و احادیث پیشوایان دینی، دعاهایی وجود دارد که مخصوص زیبایی صورت و جذابیت چهره می باشد. در این بخش  برخی از آنها را معرفی می کنیم.

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 30 / 7 / 1399 ساعت: 18:30

آداب خواندن زیارت عاشورا را یاد بگیرید

در مسائل دینی و مذهبی برای هر امری در دنیا و آخرت، آدابی مخصوص وجود دارد. ادعیه و زیارت هایی در مفاتیح، صحیفه سجادیه و ... ذکر شده است که یکی از آنها زیارت عاشورا است که خواندن آن ثواب زیادی دارد و مشتمل بر آداب و حالات مخصوص به خود میباشد.

آداب خواندن زیارت عاشورا

زیارت عاشورا، زیارتنامه ای است که از امام محمد باقر( ع) نقل شده و شیعیان برای زیارت امام حسین(ع) و دیگر شهدای کربلا در هر ایامی بخصوص در روزهای محرم و صفر می خوانند. در این بخش از دین و مذهب شما را با آداب خواندن زیارت عاشورا آشنا می کنیم.

روش خواندن زیارت عاشورا

زیارت عاشورا از چه کسی نقل شده و چگونه خوانده می شود؟

زیارت عاشورا - به حسب ظاهر- از امام باقر(ع) و امام صادق (ع) نقل شده؛ اما در واقع این زیارت از جانب خود خداوند متعال نازل شده است. شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان از امام صادق (ع)نقل می کند که آن حضرت از پدر بزرگوارش و ایشان از اجداد طاهرینش و آنان از پیامبر اکرم و آن حضرت از جبرئیل و جبرئیل از خداوند متعال نقل می کنند:«حضرت احدیّت به ذات مقدس خود قسم خورده که هر کس امام حسین (ع) را با این زیارت، از دور یا نزدیک زیارت کند، زیارت او را می پذیرم و خواهش و حاجت او را برآورده می کنم و فوز به بهشت و آزادی از جهنم را به او عطا می کنم و شفاعت او را در حق هر کس که بخواهد قبول می نمایم»

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 30 / 7 / 1399 ساعت: 18:25

دعای عزیز شدن پیش شوهر و محبوب شدن نزد خانواده همسر

برقراری ارتباط با خانواده همسر آسان نیست زیرا ممکن است آنها تفاوت فرهنگی ومذهبی و عقیدتی با ما داشته باشند؛ به همین خاطر در ازدواج، نقش خانواده بسیار پر رنگ است. اگر به تازگی ازدواج کرده اید و مشکلاتی با خانواده همسرتان دارید، رفتار خود را بررسی کنید و بعد از آن برای عزیز شدن نزد خانواده همسر دعاهایی که در این بخش از دین و مذهب  آورده ایم، بخوانید تا نزد آنها محبوب گردید.

دعای عزیز شدن پیش شوهر

دعای عزیز شدن پیش شوهر خانواده اش

دعای عزیز شدن در نزد دیگران بر اساس قرآن

ختم سوره الضحی برای عزیز شدن نزد خانواده شوهر سریع الاثر

برای ایجاد مهر و محبت ختم سوره الضحی برای ایین افراد توصیه می شود که سوره الضحی خوانده شود. اگر می خواهید نزد خانواده همسرتان عزیز و محبوب شوید، ابتدا وضو بگیرید و بعد با نیت محبوبیت سوره الضحی را 11 مرتبه بخوانید.

 

موضوع: داروخانه معنوی , ,
برچسب‌ها: دعاها و ذکرها
صفحه قبل 1 2 صفحه بعد
تازه ترين مطالب
دوستان
ابزارک هاي وبلاگ
قالب وبلاگ

RSS

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 5515
بازدید دیروز : 5060
بازدید هفته : 18303
بازدید ماه : 21508
بازدید کل : 2467784
تعداد مطالب : 14650
تعداد نظرات : 79
تعداد آنلاین : 1


Alternative content


ک