زن‌هایی که شوهرشان را بچه می‌کنند

ندای وحی

قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

درباره من
این وب سایت جهت بسط وگسترش فرهنگ قرآنی ، با لا بردن سطح آگاهیهای دینی اعتقادی تربیتی
موضوعات
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 16 / 4 / 1400 ساعت: 8:24
زن‌هایی که شوهرشان را بچه می‌کنند


تا به حال شده که چنین مواردی را به همسرتان بگویید؟ «عزیزم! کیف پولت را فراموش نکنی؟»، «موقع برگشتن فراموش نکنی لباس‌ها را از خشکشویی بگیری؟»، «قبض برق را پرداختی؟»......

تا به حال شده که چنین مواردی را به همسرتان بگویید؟ «عزیزم! کیف پولت را فراموش نکنی؟»، «موقع برگشتن فراموش نکنی لباس‌ها را از خشکشویی بگیری؟»، «قبض برق را پرداختی؟» «چند بار بایدگفت این حوله‌های خیس را روی زمین نینداز؟»، «اگر با این لباس نازک بیرون بروی، حتما سرما می‌خوری» و... اگر چنین جمله‌هایی را گفته‌اید باید بدانید مرتکب اشتباه شده‌اید. در این مطلب سعی کرده‌ایم تا تمام زوایای این اشتباه را برایتان روشن کنیم.
این اشتباه، یکی از معمول‌ترین و مخرب‌ترین عادت‌های ارتباطی با مردهاست؛ یعنی به گونه‌ای با آن‌ها رفتار می‌کنیم، گویی کودکی بیش نیستند و اینطور فرض می‌کنیم که ناتوان هستند و نمی‌توانند از خودشان مراقبت کنند و نیاز دارند که ما زندگیشان را بگردانیم و این می‌تواند آثار مخربی روی زندگی ما بگذارد.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: چهار شنبه 20 / 2 / 1400 ساعت: 20:20

ازدواج بدون شکست

 بخت‌گشایی جوانان در سال صرفه‌جویی کرونا!

 روشهایی برای زندگی زناشویی بهتر از کتاب "ازدواج بدون شکست" اثر "ویلیام گلاسر"

 1/ از یکدیگر پشتیبانی کنید به دنبال راه هایی باشید که به لحاظ جسمی و روحی از هم حمایت کنید.
2/ جسارت بیان خواسته هایتان را داشته باشید آنچه می خواهید بگویید و آنچه به نظرتان نادرست است بدون طعنه و کنایه به زبان بیاورید.
3/ بدانید که چطور با هم بخندید شوخ باشید و شادی کنید بدون آنکه احساس شرمندگی و ترس داشته باشید.

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: چهار شنبه 20 / 2 / 1400 ساعت: 20:18

چه کسی مناسب ازدواج با شماست؟

شناخت شریک زندگی

ایمان و دینداری: پایبندی به ارزش‌های دینی بدون شک یکی از عوامل خوشبختی و تعهد در زندگی است که قبل از وارد شدن به زندگی زناشویی بخصوص در دوران نامزدی، باید به طرز تفکرات و عقاید دینی طرف مقابل پرداخت. تحقیقات نشان می‌دهد اعتقادات و نگرش‌های زن و مرد پس از ازدواج ادامه می‌یابد و اگر زن و شوهر از یک مذهب ولی دارای اعتقادات و دید فلسفی متفاوت نسبت به اصول و موازین مذهبی باشند، به اختلافات بسیاری منجر شده و می‌تواند دیگر مسائل زندگی را تحت الشعاع قرار دهد.

 

موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: چهار شنبه 20 / 2 / 1400 ساعت: 20:16

چرا توقعات دخترها برای ازدواج بالا رفته

این عشق ها مانع ازدواجتان هستند!
افراد ترجیح می دهند اگر رابطه عاطفی معناداری با کسی دارند، به آن استمرار ببخشند. از آنجا که فرد از طریق ازدواج خود را درون قاعده و چهارچوبی حس می کند، با فرض اینکه طرف مقابل با او خواهد ماند، می تواند با امنیت خاطر روی این رابطه سرمایه گذاری کند. اما در سال های اخیر شاهد بالا رفتن سن ازدواج بوده ایم.

 

موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: شنبه 26 / 12 / 1399 ساعت: 8:51

آیا بدون داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج میتوان از کیفیت آن در آینده مطلع شد؟

قبل ازدواج

 

دانستنی های مهم درباره رابطه جنسی از قبل ازدواج تا بعد ازدواج

یکی از ابعاد ارتباطی میان زن و مرد ، رابطه جنسی است .ابعاد اقتصادی ، عاطفی ، فکر و جنسی از راههای ارتباطی در بین زنان و مردان می باشد . ارتباط جنسی هر چند اهمیت بالایی دارد اما به دلایل فرهنگی کمتر به آن پرداخته می شود.

 

موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: شنبه 26 / 12 / 1399 ساعت: 8:48

چگونه همسرم را نقد کنم که موجب آزارش نشود؟

چگونه همسرم را نقد کنم که موجب آزارش نشود؟

نکته هایی درباره ی نقد از همسر

به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولا در برابر نقد مقاوم هستند و (به جز افرادی که عزت نفس بالاییJ دارند ...) بنابراین سعی کنید تا حد ممکن از روش های جایگزین استفاده کنید.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: شنبه 26 / 12 / 1399 ساعت: 8:46

اهمیت اعتماد در رابطه ، راه هایی برای خلق اعتماد

اهمیت اعتماد در رابطه ، راه هایی برای خلق اعتماد

ایجاد اعتماد در رابطه عاشقانه

 
همه می خواهند تا به آنها اعتماد شود و این مسئله در روابط نزدیک و شخصی بسیار مهم تر است. اما اینکه به عنوان یک شخص قابل اعتماد دیده شوید مسئله ای نیست که تصادفا اتفاق بیافتد. اعتماد چیزی است که باید آن را در رابطه ایجاد کنید و سپس باید به آن ارزش داده شود و حفظ شود.

 

موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 16 / 11 / 1399 ساعت: 6:0

صحبت های دکتر فرهنگ در مورد چگونگی رفتار زن با شوهر

این نوشتار، چکیده چند جلسه سخنرانی دکتر فرهنگ با موضوع تفاوتهای ساختاری زن و مرد می باشد.

  • سه چهارم عمر هر انسان صرف ارتباط با دیگران می شود ولی 10% انسانها بلدند چگونه ارتباط برقرار کنند بنابرین مشکلات اجتماع و خانواده بخاطر نبودن ارتباط درست است.
  • پدر و مادرها معمولاروابط صحیح و اصولی زناشویی را به فرزندانشان یاد نمی دهند ولی مسائل غیر ضروری دیگر مثل آشپزی و .. را یاد می دهند.

 

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 16 / 11 / 1399 ساعت: 6:0

موانع ازدواج

موانع ازدواج‏

موانع ازدواج‏ از نظر آیت الله مظاهری

1- بهانه گيری ها

اولين مانعى كه در ازدواج هست و روز به روز هم رو به ازدياد است بهانه گيری هايى است كه از طرف دختر، از طرف پسر و يا پدر و مادر دختر و پسر پيش می آيد. گاهى اين بهانه گيری ها منجر می شود كه دختر سى سال داشته اما ازدواج نكرده باشد. پسر چهل سال داشته اما ازدواج نكرده باشد. وقتى به او می گويند چرا شوهر نكردى؟ چرا زن نگرفتى؟ می گويد همسر خوب پيدا نكردم.

نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: چهار شنبه 1 / 10 / 1399 ساعت: 9:2

من کار می کنم و همسرم فقط استراحت

چرا بسیاری از زنان هنگامی که شوهران شان را در حال استراحت می بینند و خودشان سخت مشغول کارهای خانه هستند تا حد خشمگین شدن، ناراحت می شوند؟ چرا مردان به محض شنیدن امور مربوط به کارهای خانه که باید آن ها را پیگیری کنند، از دست همسرشان ناراحت می شوند؟
 
مردان، کار خانه
 هرچند موضوعات زیادی مانند مدیریت مسائل مالی، تربیت فرزندان، مدت زمان استفاده از تلفن همراه و بسیاری مسائل دیگر می تواند موضوع جر و بحث میان زوج ها باشد اما استراحت در مقابل کار کردن را می توان به یک بشکه مواد منفجره تشبیه کرد که می تواند عامل انفجار مهیبی در روابط زوج ها باشد. اگر مردان واقعا بخواهند روی اعصاب همسران شان راه بروند، کافی است عصر جمعه روی تخت دراز بکشند. البته نمی توان این موضوع را به همه زنان و مردان تعمیم داد و قطعا استثنائاتی نیز در این زمینه وجود دارد. با این حال و برای پرداختن به این موضوع، ابتدا از دو دیدگاه متفاوت نگاهی به ماجرا می اندازیم و سپس چند توصیه به زن و شوهرها داریم.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: چهار شنبه 1 / 10 / 1399 ساعت: 9:0

دعوا با همسر؛ این موارد را جدی نگیرید

بحث و اختلاف نظر در هر رابطه‌ای وجود دارد، مهم این است که بدانیم کدامیک مخرب اند و کدامیک اهمیت چندانی ندارند. اگر شما هم در رابطه خود مشکلاتی دارید، بهتر است قبل از آن که تصمیمی بگیرید، این مطلب را بخوانید. اگر مشکلات رابطه شما از مشکلاتی است که در ادامه برایتان آورده ایم، نگران نشوید، زیرا خطر جدی رابطه تان را تهدید نمی‌کند.
 
دعوا، همسر، عشق، زندگی مشترک، اعتمادبه نفس، ازدواج،خواستگاری، خانواده ایرانی، عشاق موفق

هر روز بر سر یک موضوع بحث می کنید

این که شما هر روز در مورد یک موضوعی خاص با شریک زندگی تان بحث کنید، امری طبیعی و بی اهمیتی است. اما اگر شما هر دفعه سر این موضوع داد بزنید، قهر کنید، بی احترامی کنید، ممکن است که کار به جاهای باریک تر بکشد. از آنجا که مشکل شما سر یک موضوع خاص است، شانس با شماست زیرا خیلی راحت می توانید آن را با صحبت کردن حل کنید و یک بار برای همیشه از شر هر چی بگو مگوست خلاص شوید.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: چهار شنبه 1 / 10 / 1399 ساعت: 8:55

جملاتی که شنیدنش از زبان شوهر یعنی زنگ خطر

مردان گاهی می توانند دلسردی خود را با بیان جمله‌های خطرناکی نشان دهند. در صورت شنیدن این جملات سعی کنید او را آرام و مشکل را حل کنید.
 
جملاتی که شنیدنش از زبان شوهر یعنی زنگ خطر

رابطه زناشویی رابطه پیچیده ای است که در آن مسایل ظریف بی شماری وجود دارد، مسائلی که با رعایت نکردن آنها یک مساله کوچک، به یک بحث و مشاجره طولانی تبدیل می شود. یکی از این مسائل بیان جمله های منفی از زبان مردان است که به راحتی ازدواج هایی که سالیان سال ادامه داشته اند را ویران می کند.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 25 / 8 / 1399 ساعت: 17:33

نوع مزاج بر زندگی زناشویی تاثیر دارد!

مزاج شناسی علمی بسیار وسیع و گسترده برای تشخیص و درمان مشکلات جسمی و روحی است زیرا تمامی جنبه های زندگی ما تحت تاثیر طبیعت بدنمان قرار می دهد و هر نوع غذایی که می خوریم بر تمامی اعضای بدن ما از مغز و اعصاب گرفته تا قلب و معده و کبد و کلیه ها تاثیر گذار است .
 
مزاج، خصوصیات اخلاقی، زندگی زناشویی،مشکلات زندگی، خانواده ایرانی،عشاق موفق

نوع مزاج، بر جنبه‌های مختلف زندگی زناشویی نیز تأثیر به سزایی داشته و حتی ریشه برخی مشکلات در زندگی زناشویی به این مسئله بازمی گردد.درایجا برخی از خصوصیات اخلاقی افراد با مزاج های مختلف را توضیح می دهیم.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 25 / 8 / 1399 ساعت: 17:31

زن و شوهریم اما فقط روی کاغذ!

همیشه لازم نیست روی برگه‌های دادگاه نوشته شود طلاق. گاهی بدون امضا، پس دادن هدیه‌ها و پرداخت مهریه، طلاق نانوشته‌ای انجام می‌شود و دفتر زندگی دو نفر در ذهنشان بسته می‌شود. اتفاقی که هرچند آمار دقیقی از آن نیست، ولی به نظر می‌رسد روز به روز بیشتر در بین خانواده‌های ایرانی رواج پیدا می‌کند و در کنار آمار طلاق که در این سال‌ها روند صعودی داشته، خانواده‌ها را تهدید می‌کند. حتی کارشناسان هشدار می‌دهند که این نوع طلاق از جدایی رسمی بسیار بیشتر زندگی و روح و روان همسران را تهدید می‌کند.
 
طلاق عاطفی،زن و شوهر،مشکلات اقتصادی،پرخاشگری،مشاجرات،رابطه زناشویی،اینترنت،خانواده ایرانی،عشاق موفق

طلاق عاطفی وقتی به وجود می‌آید که رابطه زن و شوهر سرد می‌شود. آنها به ظاهر زیر یک سقف کنار هم زندگی می‌کنند و از نظر دیگران زوج هستند اما در واقع دیگر پیوند عاطفی بین شان وجود ندارد. در این رابطه ضعف ارتباط عاطفی زن و شوهر منجر می‌شود به سردی تمامی روابطی که یک زوج می‌توانند با هم داشته باشند مانند رابطه روحی، جسمی، عاطفی و حتی گفتاری. هر دو خط قرمزهایی را برای همدیگر مشخص کرده‌اند و هرکدام در خلوت خود دیگری را متهم می‌کند.

 

موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 25 / 8 / 1399 ساعت: 17:30

با مرد زندگی‌تان به زبان عشقش حرف بزنید!

معمولا انتظار داریم مردها رمانتیک باشند؛ شکلات و گل رُز و میز در رستورانی شیک رزرو کردن و ... را از حرکات رمانتیک مردانه می‌دانیم و این چیزها را فیلم‌ها و رمان‌های عاشقانه به ما القا می‌کنند، اما نمونه‌هایی اشتباه هستند که دریافت ما را از رمانیتک بودن به بیراهه می‌برند.
 
ابراز عشق، عاشق، زن ، مرد، رمانتیک، سلامت، رابطه، هدیه دادن، زبان عشق، تماس فیزیکی، خلاقیت، خانواده ایرانی، عشاق موفق
مردهایی که همه از آنها توقع دارند رمانتیک باشند چه باید بکنند؟ رمانتیک بودن تماما رُز و شکلات نیست، خیلی از مردها نیز انتظار دارند زنی که عاشق‌شان هستند نیز آنها را ستایش کند و به آنها توجه نشان بدهد. انتظارات و خواسته‌ها بسته به ماهیت و کیفیت روابط می‌تواند گوناگون باشد. کشف زبان عشق همسرتان نقطه‌ی خوبی برای شروع است.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: سه شنبه 25 / 8 / 1399 ساعت: 17:17
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 17 / 7 / 1399 ساعت: 4:0

آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند

حتما برای شما هم پیش آمده که از شریک زندگی تان سوالی پرسیده باشید اما او تمایلی به جواب دادن نداشته باشد. این موضوع نباید شما را نگران کند زیرا این رفتار در آقایان طبیعی است.
 
جواب دادن، رابطه عاطفی،مسائل مالی، صحبت کردن، درامد، شریک زندگی، خانواده ایرانی، عشاق موفق
شاید سوالی که در ذهن شما مطرح شده، ساده باشد اما طرف مقابل تان گاهی آن را بزرگ می کند و از جواب دادن به آن می هراسد. اما همه اینها بدین معنی نیست که شما باید دور ابهامات ذهنی تان را خط بکشید، بلکه باید به دنبال راه دیگری برای بیان آن باشید.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 17 / 7 / 1399 ساعت: 4:0

چه کسی واقعآ رئیس خانه است!

اگر می‌خواهید بفهمید شما و خواستگار‌هایی که ادعا می‌کنند توان خوشخبت کردنتان را دارند، به کدام گروه تعلق می‌گیرید، این مطلب را بخوانید.
 
 
سلطه گر، خواستگاری، همسر، آرامش،زوج، زندگی زناشویی، قدرت، ترس،تجربیات، خشونت، خانواده ایرانی، عشاق موفق

شاهزاده سوار بر اسب سفیدتان را چطور تصور می‌کنید؟ مردی که توان خوشبخت کردن شما را دارد، کیست؟ مردی است که به همه خواسته هایتان چشم می‌گوید؟ یا فرد مقتدری است که همه تصمیم‌ها را یک تنه می‌گیرد و با آمدنش، خیالتان را برای همیشه راحت می‌کند؟ قطعا همه شمایی که این مطلب را می‌خوانید، مرد رویایی‌تان را به یک شکل تصویر نمی‌کنید.
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
نويسنده :اکبر احمدی
تاريخ: جمعه 17 / 7 / 1399 ساعت: 4:0

خیانت به همسر مغز را پیر می‌کند!

مطالعات جدید محققان دانشگاه ویسکانسین نشان می‌دهد، زندگی در شرایط سخت خانوادگی و تحمل استرس‌های طولانی‌مدت در سرعت گرفتن فرایند فرسودگی مغز موثر است.
 
خیانت، همسر، تحمل سختی، مشکلات خانوادگی، اعتیاد، افسردگی، خانواده ایرانی
تحمل شرایط سخت خانوادگی مثل آگاهی از خیانت شریک زندگی، زندگی با پدر یا مادر ناتنی و ترک خانواده نه تنها در سرعت گرفتن فرایند پیری مغز موثر است، بلکه احتمال ابتلا به عارضه زوال مغز را افزایش می‌دهد.
در این مطالعه محققان با شناسایی 27 شرایط مختلف استرس‌زا و موثر در افسردگی دریافتند که مرکز پردازش اطلاعات بدن بیشترین تاثیر منفی را از زندگی طولانی‌مدت در این شرایط سخت تجربه می‌کند.
شرایط بغرنج زندگی حتی در نوجوانانی که دارای والدین معتاد و یا دارای مشکلات خانوادگی هستند نیز باعث آسیب به مغز می‌شود.
تجربه زندگی ناپایدار در دوره بزرگسالی مثل از دست دادن شغل و مرگ همسر بیشترین تاثیر را در افزایش روند پیری مغز دارد.
محققان معتقدند که موثرترین عامل در افزایش روند پیری مغز، آگاهی از خیانت شریک زندگی و تحمل این شرایط از روی ناچاری یا به خاطر حفظ حریم خانواده است.
منبع : ایسنا
موضوع: ازدواج , ,
برچسب‌ها: ازدواج
صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد
تازه ترين مطالب
دوستان
ابزارک هاي وبلاگ
قالب وبلاگ

RSS

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 5293
بازدید دیروز : 5060
بازدید هفته : 18081
بازدید ماه : 21286
بازدید کل : 2467562
تعداد مطالب : 14650
تعداد نظرات : 79
تعداد آنلاین : 1


Alternative content


ک